Tosin Adetoro
Teacher: STEAM
STEAM/Technology
Saba Akram
Teacher: SpEd
Special Education and Student Services
Lisa Allan
Teacher: 4th
4th Grade
Sue Beltson
Clinic Aide
Health
Sarah Berline
Behavior Specialist
Special Education and Student Services
Robin Borum
School Social Worker (TJ)
Special Education and Student Services
Brittany Chavara
Teacher: SpEd
Special Education and Student Services
Carrie Checca
PYP Coordinator: MD - TJ
Specialists and Support Staff
Jason Checca
School Psychologist
Special Education and Student Services
Laura Coates
Teacher: Math
Mathematics
Elizabeth Comey
Teacher: SpEd
Special Education and Student Services
Christina Danbury
Teacher: 5th
5th Grade
Brooke Davis
Media Specialist/Libraran
Library
Amanda Davis
Assistant Principal - TJ
Administration
Olivia Dengler
Teacher: 5th
5th Grade
Patrick De Shields
Paraprofessional: Math
Specialists and Support Staff
Michelle DuBois
Teacher: 3rd
3rd Grade
Kerry (Dwyer) Swanson
Teacher: 4rd
3rd Grade
Dawn England
Teacher: 3rd
3rd Grade
Larkin Epstein
Teacher: 4th
4th Grade
Shannon Evans
Reading Specialist
Specialists and Support Staff
Torey Fay
Teacher: 5th
5th Grade
Jennifer Fessenden
K-12 Math Instructional Specialist
Specialists and Support Staff
Helen Fine
Teacher: 4th
4th Grade
Meagan Flajser
Teacher: 3rd
3rd Grade
Miguel Gonzalez
Teacher: Spanish
Foreign Language
Nathan Greiner
Teacher: PE
Physical Education
Katherine Hicks
Teacher: 4th
4th Grade
Julie Huber
Teacher: PE
Physical Education
Mary Kate Hughes
Teacher: 5th
5th Grade
Keera Huron
Teacher: Beginning Band
Performing Arts
Yoki Jeffers
Paraprofessional
Special Education and Student Services
Jillian Johnston-Lowe
Teacher: 4th
4th Grade
Brittany Kawa
Teacher: 3rd
3rd Grade
Justina Kim
Teacher: 3rd
3rd Grade
Allison Klink
SPED Admin - CIRT
Special Education and Student Services
Heidi Lang
Teacher: ACE, CIRT
Gifted and Talented
Lauren Lauer
Teacher: 3rd
3rd Grade
Hai Le
Tech: Network Engineer
Technology
Jennifer Lee
Food Service Mgr: TJ
Food Services
Debbie Liang
Library Aide
Library
Julie Macrina
MTSS Coordinator
Curriculum, Instruction and Assessment
Layton McCann
Teacher: 5th
5th Grade
Daniel McGuigan
Paraprofessional
Special Education and Student Services
Sarah (Mihm) Lands
Teacher: 3rd
3rd Grade
Kristine Miller
English Language Instruction
English Language Instruction
Lisa Mueller
Teacher: 5th
5th Grade
Debra Newman
Secretary: Principal TJ, Registrar
Administration
Alane O'Neill
Paraprofessional: Technology
Specialists and Support Staff
Nancy Peacock
Secretary: TJ, Attendance Clerk
Administration
Miriam Pirone
Speech Therapist
Specialists and Support Staff
Laurie Prather
Guidance Counselor
Counseling
Hafsa Rahman
Occupational Therapist
Special Education and Student Services
Katy Reardon
Reading Specialist
Specialists and Support Staff
Kayondra Reid
Teacher: Music, Band, Chorus
Performing Arts
Jennifer Santiago
Director: Equity and Excellence
English Language Instruction
Miriam Schimmoller
Teacher: 3rd
3rd Grade
Carol Seaver
Guidance Counselor
Counseling
Holly Shaffie
English Language Instruction
English Language Instruction
Lindsay Sheldon
SpEd Teacher
Special Education and Student Services
Erika Siqueira
ESOL: Parent Liason
English Language Instruction
Shelly Skomra
Teacher: 4th
4th Grade
Claire Smith
Paraprofessional: Band
Performing Arts
Norma Sorto
Paraprofessional
Special Education and Student Services
Maria Springer
Speech Therapist
Specialists and Support Staff
Paul Swanson
Principal: TJ
Administration
Megan Torpey
Instructional Technology Specialist
Specialists and Support Staff
Max von Schrader
Paraprofessional
Special Education and Student Services
Matt Weimeister
Teacher: 5th
5th Grade
Angela Wicklund-Guy
Teacher: Art
Art
Katie Wiles
SpEd Teacher
Special Education and Student Services
Amanda Wolfe
Teacher: SpEd
Special Education and Student Services